HomeФЕР ПЛЕЈФудбалТренерот на Вест Хем сметка дека немало пенал

Тренерот на Вест Хем сметка дека немало пенал

Во дербито од 34 коло од англиската Премиер лига Лестер и Вест Хем одиграа одличен натпревар на „Кинг Пауер“ стадионот, за на крајот Лестер да успее да дојде до бод со победничкиот погодок на Улоа во 94 минута од натпреварот за конечни 2:2. „Направиме доволнјо да ги земеме трите бода, до последните неколку секунди. Тешко му беше на судијата со оглед на публиката. Знам како се чувствуваше. Иако тоа не беше пенал“, изјави тренерот на Чеканите Славен Билиќ.

„Но, се навикавме на тоа цела година“.„Покажавме карактер и квалитет, посебно во првото полувреме. Тие постигнуваа гол од контранапад, но не се распаднавме. После израмнувањето баравме втор гол. Кресвел одлично погоди. После тоа се случи тоа што се случи. Заслуживме победа“, додаде Билиќ/

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com