HomeДЕНЕШНАСкопјеТрговските центри затворени, банкоматите не работат

Трговските центри затворени, банкоматите не работат

Силниот земјотрес што ја зафати Македонија ова попладне, предизвика големи штети во главниот град. Трговските центри, Капитол во Аеродром и Сити Мол од безбедносни причини се затворен за посетители. Земјотресот предизвикал големи пукнатини во ѕидовите, а тоа претставувало доволна причина за да се стави клуч на вратата. Банкомати на територијата на општина Чаир и посттерминали во продавници не работат. Граѓаните се жалат дека останеле без пари, и не можат да платат во продавниците. Земјотресот бил почувствуван и во Велес, Куманово, Битола и Прилеп.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com