HomeДЕНЕШНАСветТрамп: Хилари Клинтон треба да лежи во затвор

Трамп: Хилари Клинтон треба да лежи во затвор

Претседателскиот кандидат на Републиканците, Доналд Трамп ја обвини неговата противничка Хилари Клинтон за скандалот со приватен сервер додека била државен секретар со што ги нарушила правилата за безбедна комуникација и довела во опасност голем број на државни тајни.

Затоа Трамп смета дека Хилари треба да одговара во постапка која веќе ја започна ФБИ. Исто така ја обвини дека му се умилкува на актуелниот претседател Обама кого порано го мразеше, но сега се надева дека ќе ја спаси од обвинение.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com