HomeДЕНЕШНАСветТрамп го лансираше сајтот LyingCrookedHillary.com

Трамп го лансираше сајтот LyingCrookedHillary.com

Претседателскиот кандидат Доналд Трамп ќе ја напаѓа противничката од демократската партија Хилари Клинтон преку новиот веб сајт LyingCrookedHillary.com на кој ќе се објавуваат сите нејзини скандали и лаги кои ги кажала во јавност. Трамп во текот на кампањата им нанесе неколку навредливи прекари на своите конкуренти од својата републиканска партија како Лудиот Тед, Малиот Марко и Џеб без енерија, па затоа не е поштедена ниту „лажливата“ Хилари. Таа пак, му возврати со веб сајтот ArtoftheSteal.biz кој ќе ги открие сите негови измами како бизнисмен.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com