HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТрагедија во Сингелиќ: Камион прегази 6-годишно дете

Трагедија во Сингелиќ: Камион прегази 6-годишно дете

Шестгодишно дете е прегазено вчера во село Сингелиќ. Полицијата соопшти дека до несереќата дошло кога на клучката со улицата Методија Андонов Ченто на детото кое управувало велосипед налетал камион „мерцедес“ кој го управувал Е.Ш.(1977) од Скопје. Детето починало на местото.

По незгодата Е.Ш. сам се пријавил во полициската станица во Гази Баба.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com