HomeДЕНЕШНАРепубликаТоплото време продолжува и утре

Топлото време продолжува и утре

Исто како и изминатите денови и утре не oчекува топло време. Во утринските часови температурата ќе се движи од 12 степени, а ќе продолжи да се искачува се до 29-тиот степен во попладневните часови. Ќе дува слаб југоисточен ветер, а во текот на целиот ден ќе имаме топло и стабилно време.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com