HomeДЕНЕШНАРегионТони Блер на гости кај Еди Рама – летување на албанското крајбрежје

Тони Блер на гости кај Еди Рама – летување на албанското крајбрежје

Албанскиот премиер Еди Рама и поранешниот британски премиер Тони Блер заедно летуваат на југот на Албанија.

Рама на својот профил на Фејсбук објавил фотографија на која се гледа како во опуштена атмосфера седи со Блер покрај масата. Како што пренесува албанската агенција АТА, Рама и Блер на фотографијата се насмеани, облечени неформално и уживаат во летниот ручек на отворено.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com