HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТинејџер прободен со нож на Партизанска

Тинејџер прободен со нож на Партизанска

Шеснаесет годишен малолетник вчера вечерта бил прободен со нож во градниот кош од 17 годишно лице. Инцидентот се случил на автобуска постојка на булеварот „Партизански Одреди“ во близина на трговскиот центар „Сити мол“.

Од полицијата информираат дека на момчето му е укажана лекарска помош во ГОБ „8-ми Септември“, каде му биле констатирана телесна повреда. Оттаму најавуваат и дека по целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com