HomeДЕНЕШНАСветТинејџер од Кина се шверцувал во куфер од Шангај до Дубаи

Тинејџер од Кина се шверцувал во куфер од Шангај до Дубаи

Кинески тинејџер на возраст од 16 години бил откриен во куфер преку кој сакал да се прошверцува на аеродромот во Дубаи со авион кој полетал од Шангај. Тој успеал да влезе во куферот откако ја прескокнал оградата на аеродромот во Шангај и никој од службениците не го забележал, па поминал затворен цели девет часа во текот на летот.

tinejger dubai

Во Дубаи се надевал дека ќе најде било каква работа за егзистенција, па макар и да проси но откако е пронајден ќе му следи депортација, овој пат се надеваме во поудобно седиште во авион, а не во одделот за багаж.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com