HomeДЕНЕШНАСветТинејџери кои играле Pokemon Go застрелани од џип во движење

Тинејџери кои играле Pokemon Go застрелани од џип во движење

18 годишник од Гватемала е смртно застрелан, а тешко повреден е негов 17 годишен пријател во градот Чикимула. Полицијата соопштува дека во нив е пукано од џип во движење, а на местото на престрелката се пронајдени дури 17 чаури. Младите лица ја играле играта Pokemon Go со која преку камерата се ловат покемони во „реалниот“ свет. Засега нема информации дали момчињата се застрелани бидејќи ја користеле камерата на телефонот на опасно место во градот или пак, мотивите се сосема други.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com