HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТешка сообраќајка кај Охрид, жена се бори за живот

Тешка сообраќајка кај Охрид, жена се бори за живот

Тешка сообраќајна несреќа попладнево се случи на патот кон охридските плажи. Една жена во моментов се бори за својот живот.

Првичните информации се дека жената која била возач, настрадала откако ја изгубила контролата врз воланот. Автомобилот излетал и удрил дирекно во карпите над Хидробиолошкиот завод. Медицинското возило веднаш пристигнало, таа поминала со тешки телесни повреди, по што е хоспитализирана. Лекарите прават се за да ја спасат.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com