HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТешка сообраќајка кај Католичка

Тешка сообраќајка кај Католичка

Сообраќајна несреќа во учествувале автомобил „Хонда“ и камион „Мерцедес“ се случи утринава на крстосницата во близина на Католичката црква. Во судирот зачудува што еден од возачите поминал со помали телесни повреди со олед на огромното оштетување на автомобилот. Извршен е и увид од страна на МВР, а сообраќајот се одвива непречено.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com