HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТешка сообраќајка кај Велес, 10 лица повредени

Тешка сообраќајка кај Велес, 10 лица повредени

Десетина лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила попладнево околу 12:30 часот на локалниот пат Велес – Езеро Младост. Првичните и неофицијални информации говорат дека дошло до директен судир на „Мерцедес“ и „БМВ“, при што повредени се 10 лица. Од полицијата потврдуваат дека случена е сообраќајна несреќа, но повеќе детали ќе бидат познати по завршување на увидот. Сообраќајот е во прекин.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com