HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТешка сообраќајка кај Бигорски, повредена мајка и малолетни близнаци

Тешка сообраќајка кај Бигорски, повредена мајка и малолетни близнаци

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне повредена е една жена и нејзините 8 годишни близнаци при судир на автомобил „пежо 306“ со скопски регистерски таблици и товарно возило влекач „даф“ со дебарски таблици.

Несреќата се случила близина на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на Бигорскиот манастар, а исто така повредена е и 70 годишна жена. Учесниците во сообраќајката се префрлени по укажаната лекарска помош во здравствените домови во Дебар и Ростуше, пренесени се на скопските клиники, каде се задржани за натамошно лекување.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com