HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТешка сообраќајка во центарот на Скопје, неколку повредени лица

Тешка сообраќајка во центарот на Скопје, неколку повредени лица

Во еден часот по полноќ се слули голема сообраќајна несреќа во Скопје. Во Центарот на Скопје, пред зградата на Владата, поради непочитувањето на сообраќајната сигнализација и првенството на минување се случила тешка сообраќајка во која се повредени три лица.

Од министерството за внатрешни работи најавија дека деталите околу оваа сообраќајна несреќа ќе бидат објавени нешто подоцна.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com