HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТешка сообраќајка во Скопје, мотоциклист се бори за живот

Тешка сообраќајка во Скопје, мотоциклист се бори за живот

Утрово во 02:30 часот во Скопје на крстосница од бул.„Гоце Делчев“ и ул.„Филип Втори“, се случила сообраќајна незгода помеѓу „Форд Фокус“ управувано од И.А.(1986) од Скопје и Моторцикл „Априлија“ без регистарски таблици, управуван од Б.К.(1990) од Скопје.

Возачот на моторциклот Б.К. се здобил со тешки телесни повреди и е во животна опасност, соопштуваат од болницата „Св.Наум Охридски.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com