HomeДЕНЕШНАРепубликаТетово погодено од послаб земјотрес до 5 степени

Тетово погодено од послаб земјотрес до 5 степени

Доцна синоќа регистриран е послаб земјотрес на 13 километри јужно од Тетово со јачина од 4 до 4 степени според европската макросеизмичка скала. Краткотрајното тресење не довело до посериозни последици и нема извештаи за повредени лица.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com