HomeДЕНЕШНАПолитикаСЈО: Крпач сам се пријави, како заштитен сведок не го откривме во МВР

СЈО: Крпач сам се пријави, како заштитен сведок не го откривме во МВР

На денешната прес конференција обвинителката Ленче Ристовска одговараше на прашања за вклученоста на починатиот Коста Крпач кој според нив самиот се пријавил за сведок и бидејќи побарал статус на заштита не бил пријавен во МВР. Постапката која се води се уште е тајна и затоа не може да се објават информации во јавноста се додека Основното јавно обвинителство не заврши со истрагата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com