HomeДЕНЕШНАПолитикаСЈО за едни циркус, за други правна институција

СЈО за едни циркус, за други правна институција

СЈО ги забрза истражните дејствија со распитот на политичарите Мендух Тачи, Силвана Бонева и Самка Ибраимовски по што реакциите се доста очекувани.

boneva sjo

За пратеничката од Струмица работата на СЈО е правење медиумски циркус и воопшто непочитување на правната процедура, но не откри за кој предмет е повикана да даде исказ.

samka-sjo

Најдарежлив со изјавите беше Ибраимовски кој посочи дека СЈО работи на расчистување на изборни нерегуларности во општина Шуто Оризари, но во интерес на истрагата не соопшти повеќе детали. Мендух Тачи одби да даде политички квалификации посочувајќи дека „кога правото зборува политиката треба да молчи“. СЈО продолжува со истрагите за изборни измами, како и за корупција во проектот Скопје 2014.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com