HomeДЕНЕШНАПолитикаСЈО бара продолжување на притворот за Талески

СЈО бара продолжување на притворот за Талески

Специјалното јавно обвинителство по вчерашниот повеќечасовен распит на битолскиот градоначалник Владимир Талески побара од судот продолжување на мерката куќен притвор по која се одлучува во текот на денешниот ден.

Талески е осомничен за случајот „Транспортер“ во кој тој и 22 други лица се товарат за злоупотреба со превозот на ученици во Битола, тешка 360.000 евра. Тој тврди дека постапката е законска и нема злоупотреби, а СЈО води политички монтиран процес.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com