HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСудар на три возила кај Катланово, патот блокиран

Судар на три возила кај Катланово, патот блокиран

Попладнево на автопатот Скопје-Велес, пред излезот за Катланово се судрија три возила, од кои две се смачкани.

soobrakajka katlanovo1 (1)

Чекајќи ја увидната полиција се создаде и поголема колона на возила, па сообраќајот се одвива доста бавно. Причините за несреќата се најверојатно поради влажниот коловоз.

soobrakajka katlanovo2 (1)

Засега нема информации за повредени или жртви.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com