HomeДЕНЕШНАРепубликаСтруга завиена во црно: Исчезнати се мајка и бебе

Струга завиена во црно: Исчезнати се мајка и бебе

Струшката полиција, синоќа примила пријава за исчезнати лица.

Синоќа во 22.15 часот во полициската станица во Струга, 47 годишниот Е.Д. од Делчево, кој имал привремен престој во Струга, пријавил дека од дома во непознат правец заминала неговата невенчана сопруга В.Д. (36) од струшкото село Радолишта.
Тој, во полицијата кажал дека неговата невенчан а сопруга, вчера околу 17 часот излегла од нивниот дом и дека со себе го зела и нивното седуммесечно бебе.

Полицијата од Струга работи на пронаоѓање на исчезнатата мајка и седуммесечното бебе.

Извор:ОхридНет

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com