HomeРЕФЛЕКТОРФилмСто милиони лица го следат на „Фејсбук“!

Сто милиони лица го следат на „Фејсбук“!

Вин Дизел стана првиот холивудски актер кој го следат дури 100 милиони лица на социјалната мрежа „Фејсбук“. Ѕвездата на серијалот „Огнени улици“ на овој начин им се придружи на Шакира и Кристијано Роналдо како еден од ретките славни личности со повеќе од 100 милиони лица кои го следат на „Фејсбук“.

Vin-Dizel

За овој рекорд лично му честиташе Марк Зукерберг, основач и извршен директор на „Фејсбук“. Честитки пристигнаа од сите страни, а пред се од колегите од „Огнени улици“, Мишел Родригез и Тајриз Гибсон.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com