HomeРЕФЛЕКТОРФилмСтарк сестрите од Game of Thrones главни на Вимблдон

Старк сестрите од Game of Thrones главни на Вимблдон

Актерките Мејси Вилијамс и Софи Тарнер кои ги толкуваат сестрите Ајра и Санса Старк во хит серијата Game of Thrones ја искористија паузата за снимање на новата сезона за да ги проследат финалните натпревари од тенискиот турнир Вимблдон.

Maisie_Williams wimbledon

Двете потекнуваат од Англија, па сосема очекувано е да бидат дел од британската гордост, Вимблдон. Големо внимание привлече помлада Мејси со новата сина боја на косата, додека пак Софи изгледаше премногу елегантно.

SophieTuner

Денес се игра големото финале меѓу Едни Мари и Раониќ.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com