HomeДЕНЕШНАРегионСрпското МВР со „цунами“ против организираниот криминал – паднаа 66 лица

Српското МВР со „цунами“ против организираниот криминал – паднаа 66 лица

Српската полиција спроведе голема акција против организиран криминал „Цунами“ во која 66 лица се приведени, додека за 12 се трага, а запленети се 5,7 килограми дрога, изјави српскиот синистер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ. За приведените 66 лица се очекува одредување притвор, бидејќи постојат доволно докази за сторени крвични дела.

Стефановиќ изјави дека станува збор за кривични дела силувања, насилства, загрозување на безбедноста, неовластено поседување оружје и експлозивни материјали, производство и криумчарење на наркотици, шверц на луѓе и недозволени работи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com