HomeДЕНЕШНАРегионСрпски свештеник осуден на 5 години затвор поради обљуба на 13 годишно девојче

Српски свештеник осуден на 5 години затвор поради обљуба на 13 годишно девојче

Апелациониот суд во Белград правосилно го осуди на пет години Милован Џ. од Ковин поради обљуба на 13 годишно, објавено е денеска на сајтот на судот. Со одлуката на Апелациониот суд одбиени се сите жалби како неосновани и потврдена е пресуда на вишиот суд во Смедерево, поради извршување две кривични дела со дете од кое едно во обид. Милован беше уапсен во март 2014 година.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com