HomeФЕР ПЛЕЈКошаркаСрпските и Хрватските навивачи обединети на трибините (ВИДЕО)

Српските и Хрватските навивачи обединети на трибините (ВИДЕО)

Српските и хрватските навивачи на синоќешниот кошаркарски пријателски натпревар помеѓу нивните репрезентации заедно го следеа натпреварот и навиваа. Србија беше поуспешна од Хрватска со резултат од 86:77 во неизвесна завршница, а и покрај тоа што на теренот се водеше вистинска битка, на тирбините беше изненадувачки мирно, бидејќи ова беше прв пат навивачите на Србија и Хрватска да ги видиме како навиваат заедно.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com