HomeДЕНЕШНАРегионСрпската полиција го пронајде телото на изчезнатото девојче од Неготин

Српската полиција го пронајде телото на изчезнатото девојче од Неготин

Пронађено тело девојчице која је нестала у Неготину

Српската полиција успеа го пронајде мртвото тело на исчезнатото 13-годишно девојче Марија Белчиќ од српскиот град Неготин, кое исчезна во неделата вечерта. Полицијата, телото го пронашла во близина на старите силоси на „Житомлин“ во Неготин. После пронаоѓањето на телото полицијата веднаш се појавила на терен. Таткото на девојчето на повик на полицијата дошол на лице место и ја идентификувал ќерката.

Според полицијата извештајот на полицијата станува збор за самоубиство, односно според овие информации девојчето скокнало од старите силоси и починало на лице место. На местото на настанот нешто подоцна пристигнале и роднините на девојчето како и нејзниот симпатија и родителите, за кога полицијата се сомнева дека е можеби е мотив за одлуката на младото девојче да се одлучи на овој брутален чекор.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com