HomeДЕНЕШНАРегионСрпската пејачка Крсмановиќ пронајдена мртва

Српската пејачка Крсмановиќ пронајдена мртва

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ соопшти дека исчезнатата пејачка Јелена Крсмановиќ-Марјановиќ е пронајдена мртва во канал во градот Борч. Од српското МВР не соопштуваат повеќе детали бидејќи истрагата се уште е во тек и нема потврда дали станува збор за насилна смрт или пак за несреќа. Kuća Jelene MarjanovićПејачката на продукцијата Гранд претходната вечер била излезена со нејзиниот сопруг и петгодишното дете, а потоа продолжила да трча покрај насипот по што исчезнува. Најпрво се мислеше дека е киднапирана, но по 15 часа интезивна потрага е пронајдена без знаци на живот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com