HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСо секира во рака тргнал да се пресмета со градоначалникот на Свети Николе

Со секира во рака тргнал да се пресмета со градоначалникот на Свети Николе

Вчера околу 10:00 часот во Свети Николе, во зградата на Општина Свети Николе, Т.Ј. (47) од Свети Николе влегол внатре со секира и откако бил спречен од страна на обезбедувањето да влезе кај градоначалникот, истиот отишол кај секретарката и ја навредувал со погрдни зборови. По ова, излегол во ходникот, удирал со секирата по стаклото и радијаторот,а се заканувал на раководителот на обезбедувањето. Во тој момент еден од вработените успеал да му ја земе секирата.

Т.Ј. е приведен во полициска станица и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com