HomeДЕНЕШНАРегионСо помош на ДЕА разбиена албанско-грчка нарко група

Со помош на ДЕА разбиена албанско-грчка нарко група

Грчката полиција со помош на американска агенција за борба со дрога ДЕА успеа да разбие албанско-грчка нарко група која шверцувала наркотици, а при акцијата уапсени се шестмина со албанско и четворица со грчко потекло. Запленети се 168 килограми марихуана, евра, долари, како и муниција и оружје.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com