HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСо пиштоли го ограбиле Кам маркетот во Чаир

Со пиштоли го ограбиле Кам маркетот во Чаир

Двајца разбојници вооружени со пиштоли го ограбиле маркетот на Кам во Чаир лоциран улицата Џон Кенеди. Тие биле маскирани и го одзеле дневниот промет од касите во маркетот додека внатре се уште имало и купувачи, но до поголем инцидент не дошло. Полицијата го истражува случајот и трага по сторителите.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com