HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, две лица го загубија животот

Сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, две лица го загубија животот

Во саботата навечер две млади лица на возраст од 20 и 25 години го загубиле животот на автопатот Скопје-Тетово во сообраќајна несреќа во која учествувал мотоцикл. Според тетовската полиција, несреќата се случила по 20 часот кај бензинската пумпа „Петрол Компани“ и во неа животот го загубиле две млади лица.

Според првичните проценки, момчето кое управувало со мотоциклот загубило контрола, при што излетале од патот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com