HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСообраќајка кај Католичка, едно лице е повредено

Сообраќајка кај Католичка, едно лице е повредено

Едно лице е повредено во сообраќајната незгода што се случила утрово кај Католичка црква. До несреќата дошло кога два автомобила „матиз“ и „спарк“ се судриле а притоа еден автомобил се превртел. Лицето кое е повредено е пренесено на Ургентен центар.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com