HomeДЕНЕШНАСветСнуп Дог на протестот пред седиштето на полицијата

Снуп Дог на протестот пред седиштето на полицијата

Славниот американски рапер Снуп Дог учествувал на протестниот собир пред седиштето на полицијата во Лос Анџелес барајќи да се воспостави „дијалог со полицијата“ после убиствата на двајцата Афроамериканци и пет полицајцИ, кои беа убиени во Далас. „Доста ни е од тоа само да гледаме што се случува и да не можеме да воспоставиме никаква комуникација“, порачал Снуп Дог, додавајќи дека не му е цел да ја оцрнува полицијата, пренесуваат американските медиуми.

Протестите беа одржани во неколку американски градови, меѓу другите и пред Белата Куќа о контест на расните конфликти предизвикани од убиството на двајцата Афроамериканци кои ги уби полицијата, како и убиството на петте полицајци за кои е обивнет 25-годишниот Афроамериканец Мајк Џонсон.

Snup dog 2

„Само сакаме да започнеме дијалог и да внесеме малку комуникација за полицајците да знаат што ги очекува кога ќе започнат со патролирање по улиците и за да имаме поинаква почит кон нив“, изјави Снуп Дог.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com