HomeАНТИСТРЕСЕкимСмути од спанаќ и куркума за пролетна детоксикација на организмот

Смути од спанаќ и куркума за пролетна детоксикација на организмот

На секој организам одвреме-навреме му е потребна детоксикација. Ако сакате да го замените утринското кафе со поздрава варијанта, ова е вистинскиот микс за вас. Овој пијалок ќе ве освежи и ќе ве наполни со енергија.

Потребни состојки:
* Малку млад спанаќ
* 2 јаболка
* 1 банана
* 3 парчиња ананас
* 1 лажица свежо набран ѓумбир
* ½ исцеден лимон или лимета
* Куркума (по желба)

Начин на подготовка:
Измешајте ги сите состојки и ставете ги во блендер. Уживајте во пијалакот кој има моќ да го прочисти вашиот организам во рок од неколку минути. 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com