HomeДЕНЕШНАСветСлучаен пожар на Ајфеловата кула предизвика масовна паника

Случаен пожар на Ајфеловата кула предизвика масовна паника

По крвавиот напад во Ница каде има над 70 жртви социјалните мрежи беа преплавени со ширење на слика како гори Ајфеловата кула во Париз, но француската полиција побрза да ги демантира сите шпекулации.
Станува збор за мал пожар кој веднаш е изгаснат и нема никаква поврзаност со терористички напади. Сосема разбирливо француската јавност е во состојба на страв од зачестените терористички напади кои одзедоа премногу жртви.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com