HomeДЕНЕШНАРегионСловенија бара овчари, платата директорска

Словенија бара овчари, платата директорска

Словенската компанија „Еко ресорт“ објави оглас од соништата со кој бара овчари кои би работела во идилична планинска фарма грижејќи се за стоката и природата, а за надомест ќе плаќа многу висока плата за европски стандарди. Интересот тврдат дека е огромен и веќе се пријавиле илјадници кандидати од Балканот, па доколку мислите дека имате предизпозиции за овчар аплицирајте или можеби кај нас останаа само овци.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com