HomeДЕНЕШНАЕкономијаСкопје сити мол добива нов сопственик?

Скопје сити мол добива нов сопственик?

Британската компанија „Хајстед лимитед“ ја купува македонската компанија „Балфин МК“, во чија сопственост е трговскиот центар, дознава еМагазин.
Според најавите, британската компанија која се занимава со инвестирање во недвижности ќе го преземе трговскиот центар по пат на стекнување на удел во „Балфин МК“. „Скопје сити мол“ вреди 70 милиони евра.
Британската компанија „Хајстед лимитед“ ја купува македонската компанија „Балфин МК“, во чија сопственост е најсовремениот трговскиот центар во Македонија „Скопје сити мол“, ексклузивно дознава еМагазин.
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com