HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСкопје: Почина едно и полгодишно дете во болница

Скопје: Почина едно и полгодишно дете во болница

Бебе починало вчера на Универзитетска клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“, поранешна Градска болница.

Според информациите на МВР, вчера околу 20 часот во болницата било донесено повредено дете на возраст од една и пол година од скопското село Страхојадица.

По кратко време, бебето починало. Од полицијата не соопштуваат детали за случајот и велат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com