HomeДЕНЕШНАСветСириските власти ослободиле Американец киднапиран во 2012 година

Сириските власти ослободиле Американец киднапиран во 2012 година

Foto: Gettyimages

Сириските власти ослободиле еден Американец, соопшти американската дипломатија, додека медиумите пренесоа дека во САД се вратил новинар кој исчезнал во 2012 година. „Можеме да ја потврдиме и да ја поздравиме веста дека сириските власти ослободија еден американски државјанин“, изјави потпаролот на Стејт департмент Џон Кирби. Магазинот Вашингтон извести дека станува збор за 33-годишниот Кевин Дејвс, независен фотограф кој бил киднапиран 2012 година во Сирија. Дејвс се наоѓаше на списокот на исчезнати лица на листата на американската федерална полиција.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com