HomeДЕНЕШНАСветСириската армија уби над 150 борци на ИД

Сириската армија уби над 150 борци на ИД

Сириската армија и нејзините сојузнички паравоени групации ликвидираа повеќе од 150 борци на џихадистичката група Исламска држава во околината на градот Деир ал Зур, соопштија сириски воени извори.

Армијата, како што јави сириската државна агенција САНА, исто така, успеала да спречи и напад на џихадистите врз воен контролен пункт.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com