HomeДЕНЕШНАСветСинот на Доналд Трамп ги спореди бегалците со отровни бомбони

Синот на Доналд Трамп ги спореди бегалците со отровни бомбони

Доналд Трамп Џуниор, најстариот син на републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, предизвика еуфорија на интернет со својата порака на „Твитер“ со која бегалците од Сирија ги спореди со чинија во која се наоѓаат отровни бомбони заедно со оние кои не се отровни.

„Оваа фотографија зборува многу. Кога би имал чинија пола со бомбони и би ви кажал дека само три од нив можат да ве убијат дали би земале цела рака? Тоа е нашиот проблем со бегалците од Сирија“, напиша 38-годишниот син на Доналд Трамп, со фотографија од бела чинија полна со разнобојни бонбони.

tvit-1

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com