HomeДЕНЕШНАРепубликаСилното невреме со големи штети во Македонска Каменица

Силното невреме со големи штети во Македонска Каменица

Земјоделците од Македонска Каменица започнаа да пријавуваат големи штети на нивните насади од вчерашното силно невреме кое го зафати регионот при што паѓал и крупен град. Најголема штета има на градинарските култури, овошните насади од јаболка и ореви, а најпогодени се жителите на селата Моштица, Косевица и Костин Дол. Од оштината најавија дека ќе формираат комисија за проценка на штетите и ќе излезат на терен да им помогнат на земјоделците.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com