HomeДЕНЕШНАПолитикаСилни полициски сили на УКИМ, уапсен еден професор, се бараат и други

Силни полициски сили на УКИМ, уапсен еден професор, се бараат и други

МВР изведе доста драматична акција за апсење на најмалку еден професор на УКИМ од Економскиот факултет, за кого се вели дека е професорот Шуклев, а се трага по уште шестмина. Од повеќе извори пристигнуваат детали за акцијата во која се ангажирани и специјални полициски единици кои се распоредени на влезот на универзитетскиот кампус, инаку заштитено место каде има автономија. Акцијата наводно се спроведува против неколку професори за примање на поткуп и злоупотреби на службената положба.

Фото: novatv.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com