HomeДЕНЕШНАПолитикаСе урна хеликоптер во Колумбија, загинаа 17 војници

Се урна хеликоптер во Колумбија, загинаа 17 војници

17 колумбиски војници загинаа синоќа по пад на воен хеликоптер М-17 во централниот планински дел на Колумбија. Како што се наведува во соопштението на колумбиската војска, првата претпоставка укажува на тоа дека несреќата е поврзана со лошите временски услови во тој регион.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com