HomeРЕФЛЕКТОРМузикаСе срушила ограда на концерт на раперот Снуп Дог, десет лица повредени

Се срушила ограда на концерт на раперот Снуп Дог, десет лица повредени

Најмалку десет лица биле повредени на концерт на Снуп Дог и Виз Калифа кога се срушила безбедносната ограда која ја делила публиката од бината во Кемеден, во Њу Џерзи. Пет лица набргу после инцидентот биле префрлени во болница, пренесуваат тамошните медиуми.

Овој инцидент се случил на средина на концеротот, токму во моментот кога Снуп Дог и Виз Калифа ја „распалиле„ публиката. Концертот веднаш после тоа бил прекинат.

Koncert

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com