HomeДЕНЕШНАРепубликаСе одложува донацијата од Русија за поплавените, авионот не полетал

Се одложува донацијата од Русија за поплавените, авионот не полетал

Поради технички причини авионот со донацијата од Руската Федерација се одложува за непознат период, информираат од Дирекцијата за заштита и спасување.

Оттаму посочуваат дека авионот со донацијата не полетал.

Инаку, најавената помош се состои од мобилни дизелни и бензиски генератори со моќност од 5 до 120 kW, специјални пумпи и пумпена опрема, ќебиња, конзерви од риба и месо.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com