HomeДЕНЕШНАСкопјеСе излеа Вардар, потоната галијата Ројал Македонија

Се излеа Вардар, потоната галијата Ројал Македонија

Вчерашните обилни врнежи предизвикаа зголемено ниво на реката Вардар поради што таа се излеа во центарот на градот Скопје. Галијата Ројал Македонија, првиот од трите бродови кој почна да работи пред две години, како резултат на овие врнежи е до пола потонат во вода, а се наоѓа веднаш спроти зградата на МЕПСО од левата страна на Камениот мост.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com