HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСе запали возило кај Страцин, сообраќајот во прекин

Се запали возило кај Страцин, сообраќајот во прекин

Патничко моторно возило се запалило на магистралниот пат А2 во близина на селото Страцин, соопштуваат од АМСМ. Сообраќајот на овој пат е во прекин. Од Министерството за внатрешни работи се уште нема информации дали има повредени или загинати лица и што точно се случило. Повеќе детали во текот на денот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com